close
آخرین مطالب
تبلیغ شما در اینجا
طراحی سایت شخصی
طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سیستم وبلاگدهی
پنل اس ام اس رایگان
پنل اس ام اس ippanel
تبلیغ شما در اینجا
loading...
YourAds Here YourAds Here

ایران مشاوره

سایت مشاوره تحصیلی ایران مشاوره سایت تخصصی مشاوره ثبت نام مدارس تیزهوشان نمونه دولتی و شاهد ، کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ، کنکور ارشد ، آزمون دکتری ، انتخاب رشته دانشگاه ، دانشگاه بدون کنکور ، نرم افزار انتخاب رشته و تحصیل در خارج از کشور

بازدید : 2
سه شنبه 4 دی 1397 زمان : 8:41

شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشتشرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاورهتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مجری برگزاری آزمون دکتری در رشته های داروسازی ، دندان پزشکی ، علوم پایه پزشکی و بهداشت و تخصصی ، سازمان سنجش و آموزش پزشکی می باشد. با شروع زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت در اواخر بهمن ماه ، داوطلبان می بایست دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت را از طریق سایت سنجش و آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir دریافت کرده و ضمن مطالعه دقیق از شرایط ثبت نام که دارای شرایط عمومی ، اختصاصی ، شرایط سهمیه های خاص ، شرایط نظام وظیفه و شرایط اتباع خارجی می باشد نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام کنند. داوطلبان توجه داشته باشند شرایط مندرج در دفترچه از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه در صورت مغایرت شرایط داوطلب با شرایط مندرج در دفترچه راهنما ، ثبت نام وی منحل خواهد شد.

پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری سال 97 که در دانشگاه ثبت نام نکرده اند یا انصراف داده اند ، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال 98 نمی باشند.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

کنکور دکتری وزارت بهداشت دارای یک سری شرایطی شامل شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که داوطلبان باید از این شرایط برخوردار باشند در غیر این صورت مجاز به شرکت در این آزمون نمی باشند. بنابراین لازم است داوطلبان پیش از هر اقدامی در جهت ثبت نام ، شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت را به دقت مطالعه کنند.

شرایط عمومی

داوطلبان در صورت برخورداری از تمام شرایط عمومی زیر در تمام دوره های شغلی و تحصیلی مجاز به انتخاب رشته می شوند

 • اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مقبول در قانون اساسی جمهوری اسلامی

 • تناسب رشته انتخابی داوطلب با سلامت جسمی وی

 • عدم وابستگی به هرگونه مواد اعتیاد آور

 • نداشتن سوء سابقه کیفری

 • همراه نبودن با گروهک های تروریستی علیه انقلاب اسلامی

 • عدم هرگونه فساد اخلاقی

 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی ویژه رشته های داروسازی ، دندان پزشکی ، بهداشت و تخصصی و علوم پایه می باشد که شامل موارد زیر است.

 • دانشجویان ترم آخر کارشناسی ارشد و دکتری در صورت معرفی گواهی مبنی بر اتمام مقطع تحصیلی خود تا تاریخ 31 شهریور ماه مجاز به شرکت در آزمون هستند.
 • متقاضیان مطلقا مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی یا پژوهشی می باشند.
 • کلیه متقاضیان شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت نهایت دقت را مبنی بر تطابق انتخاب رشته با مدرک تحصیلی خود داشته باشند.
 • زمانی که دانشجوی ارشد ترم آخر نتواند تا تاریخ 31 شهریور ماه فارغ التحصیل شود قبولی وی منحل و از شرکت در آزمون سال آینده محروم می شود.
 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای مرتبط ، شرط اصلی شرکت در این آزمون می باشد.
 • متقاضیان مجاز به ثبت نام حداکثر دو رشته و یا دو مجموعه هستند.
 • پذیرفته شدگان آزمون دکتری سال گذشته حتی در صورت عدم ثبت نام در دانشگاه و یا انصراف از رشته پذیرفته شده ، از شرکت در آزمون دکتری سال آینده محروم می شوند ( لازم به ذکر است این محرومیت برای پذیرفته شدگان شهریه پرداز صدق نمی کند).
 • داوطلبان قبل از شروع و یا پایان طرح نیروی انسانی مجاز به شرکت در آزمون می باشند. در صورتی که در حین انجام طرح در آزمون دکتری پذیرفته شوند شرایط ترخیص آن ها از ادامه تحصیل فراهم می شود.
 • متقاضیان تنها در شرایطی می توانند در دو رشته شرکت کنند که زمان برگزاری رشته های انتخابی متفاوت باشد. همچنین هزینه ثبت نام هر رشته متفاوت است.
 • داوطلبان ملزم به داشتن یکی از مدارک زبان به شرح زیر جهت مجاز شدن به ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت می باشند.
نوع مدرک زبان حداقل نمره توضیحات

اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور

اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور

اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور

50

50

480

60

5

480

70

MHLE

MSRT

(TOEFL (PBT)

(TOEFL (Ibt)

(IELTS (academic)

TOLIMO

MELAB

شرایط اختصاصی سهمیه های خاص

سهمیه آزاد : تمام داوطلبان مشروط بر کسب میانگین 50 درصد از کل نمرات در آزمون کتبی در هر رشته و موفق به کسب حداقل 30 درصد نمره ی کل آزمون می توانند از سهمیه آزاد جهت ورود به مرحله مصاحبه دکتری تخصصی و پژوهشی استفاده کنند.

دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان : با توجه به قوانین تسهیل ادامه ی تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان در وزارت بهداشت در سایت مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی به نشانیedc.behdasht.gov.ir کسانی که حائز شرایط استفاده از این سهمیه هستند می توانند به معاونت آموزشی دانشگاه محل تحصیل خود جهت در یافت گواهی نامه مراجعه کنند.

رزمندگان بسیجی : رزمندگان بسیجی ، جهادگران کشاورزی و رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح با مدت حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل ، لازم است ضمن مراجعه به سازمان های نیروی مسلح و دریافت کد رهگیری 12 رقمی از سهمیه ایثارگری خود استفاده کنند.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

سهمیه رزمندگان : با توجه به قوانین مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 98 ، اعمال سهمیه در این آزمون به صورت25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به ( همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثران ، آزادگان و همسر و فرزندان آنان و جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسران و فرزندان آن ها) 5 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به (جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها ، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه) اختصاص می یابد.

نکته :داوطلبانی که از سهمیه ایثارگرن استفاده می کنند حداقل باید 70 درصد از تراز قبولی آخرین نفر با سهمیه آزاد و رزمندگان باید 80 درصدتراز آخرین نفر قبولی را کسب کنند تا دعوت به مصاحبه شوند.

وضعیت وظیفه عمومی

داوطلبان مرد که در آزمون دکتری پژوهشی و دکتری تخصصی شرکت می کنند ، لازم است در صورت پذیرش در دانشگاه یکی از شرایط زیر را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه ی عمومی دارا باشند. در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

 • داشتن کارت پایان خدمت هوشمند.
 • داشتن کارت معافیت دائم هوشمند (موارد خاص ، کفالت ، پزشکی ، ایثارگران).
 • واجدان شرایط معافیت سنی طبق گفته مقام معظم رهبری (دارندگان مدرک دکتری پزشکی متولد 1345 و ماقبل).
 • داوطلبان دارای برگه آماده به خدمت بدون غیبت که زمان پذیرش و ثبت نام آن ها در دانشگاه ، قبل از تاریخ اعزام به خدمت باشد.
 • داوطلبانی که تاریخ اعزام به خدمت آن ها قبل از اعلام قبولی دانشگاه است ، لازم است در تاریخ مقرر به خدمت اعزام شوند. این داوطلبان در صورت قبولی در دانشگاه جهت ادامه تحصیل ، از خدمت ترخیص خواهند شد. در صورت عدم اعزام به خدمت داوطلب غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نمی باشد.
 • داوطلبانی که مدت تحصیل آن ها در دکتری عمومی بیش از سقف مجاز سنوات تحصیلی به طول انجامیده ، مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی در مقاطع بالاتر نمی باشند.
 • سربازان حین خدمت با مدرک دکتری عمومی و فاقد غیبت اولیه پس از قبولی از سوی دانشگاه ، با ارائه گواهی اشتغال به خدمت از یگان مربوطه و صدور مجوز تحصیل از سوی دفاتر پلیس + 10 مشروط بر این که واجد شرایط برخورداری از معافیت پزشکی شناخته شوند جهت ادامه تحصل از خدمت ترخیص می شوند.
 • افرادی که دارای برگه معافیت موقت بدون غیبت (پزشکی ، کفالت و…) پس از اعتبار معافیت موقت ، بدون معافیت تحصیلی مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و ملزم به درخواست معافیت تحصیلی می باشند.
 • طلاب علوم دینی دارنده ی مدرک دکتری عمومی ، در صورت تایید مرکز مدیریت حوزه های علمیه و یا مرکز مدیریت حوزه ی علمیه خراسان و اصفهان مبنی بر توانایی اشتغال به تحصیل در حوزه ، همزمان با تحصیل در دانشگاه ، با همان معافیت تحصیلی حوزه ، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه امکان پذیر است
 • کارکنان متعهد خدمت در سازمان ها و یا وزارت خانه ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوطه ، ادامه تحصیل آن ها امکان پذیر است.
 • سربازان در حال خدمت مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نیستند. این افراد در صورت قبولی در دانشگاه و نداشتن غیبت اولیه و دارا بودن سایر شرایط ، می توانند برای ادامه ی تحصیل از خدمت ترخیص شوند.

* داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت سازمان وظیفه عمومی ناجا به نشانی vazifeh.police.ir مراجعه کنند.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

با توجه به اینکه تعداد شرکت کنندگان در آزمون دکتری نسبت به ظرفیت پذیرش دانشگاه ها ، بسیار زیاد است ، رقابت بسیار جدی بین داوطلبان به وجود آمده است که داوطلبان با مطالعه بسیار و اطلاع از تمامی شرایط و ضوابط آزمون دکتری وزارت بهداشت می توانند نتیجه قابل قبولی را در زمان اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت دریافت کنند. بعد از اعلام نتایج ، داوطلبانی که نمره و تراز حد نصاب را کسب کرده اند باید دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت رادریافت و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاورهتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

مشاوره تحصیلیایران مشاورهدفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 - شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 98 - شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 - شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشتاعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشتانتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشتاعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشتزمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشتزمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشتزمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشتزمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشتزمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشتاعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشتاعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشتاعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشتدفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت - اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشتکارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد وزارت بهداشتدفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشتشرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
سایت مشاوره تحصیلی ایران مشاوره سایت تخصصی مشاوره ثبت نام مدارس تیزهوشان نمونه دولتی و شاهد ، کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ، کنکور ارشد ، آزمون دکتری ، انتخاب رشته دانشگاه ، دانشگاه بدون کنکور ، نرم افزار انتخاب رشته و تحصیل در خارج از کشور
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • مشاوره تحصیلی
 • برنامه ریزی کنکور 97
 • اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 97 - 98
 • ثبت نام مدارس شاهد 97
 • مشاوره تحصیلی تلفنی
 • مشاوره انتخاب رشته
 • پرستاری بدون کنکور
 • پیراپزشکی بدون کنکور
 • اعتراض به نتایج کنکور سراسری
 • تدریس خصوصی عربی
 • ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
 • بدون کنکور علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • ثبت نام علمی کاربردی
 • رشته های بدون کنکور علمی کاربردی
 • رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی
 • ثبت نام آزمون تیزهوشان
 • ثبت نام تیزهوشان
 • ثبت نام آزمون تیزهوشان 97
 • اعلام نتایج آزمون تیزهوشان
 • کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی
 • کارت ورود به جلسه تیزهوشان
 • اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی
 • ثبت نام دانشگاه آزاد
 • ثبت نام کنکور سراسری
 • انتخاب رشته دانشگاه آزاد
 • انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97
 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • کارت ورود به جلسه کنکور دانشگاه آزاد
 • اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 97
 • انتخاب رشته کنکور 97
 • مشاوره انتخاب رشته ارشد
 • اعلام نتایج کنکور سراسری 97
 • انتخاب رشته کنکور سراسری 97
 • انتخاب رشته کنکور تجربی 97
 • انتخاب رشته اشتباه
 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد
 • انتخاب رشته دکتری
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 0
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 16
 • بازدید کننده امروز : 17
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 24
 • بازدید ماه : 86
 • بازدید سال : 1680
 • بازدید کلی : 6379
 • کدهای اختصاصی