close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  ایران مشاوره

  سایت مشاوره تحصیلی ایران مشاوره سایت تخصصی مشاوره ثبت نام مدارس تیزهوشان نمونه دولتی و شاهد ، کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ، کنکور ارشد ، آزمون دکتری ، انتخاب رشته دانشگاه ، دانشگاه بدون کنکور ، نرم افزار انتخاب رشته و تحصیل در خارج از کشور

  بازدید : 62
  پنجشنبه 7 تير 1397 زمان : 8:53

  برنامه ریزی کنکور 98

  برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

  این روزها برای داوطلبان کنکور سراسری 98 روزهای حساس و سرنوشت سازی است که به دلیل آشنا نبودن اکثر داوطلبان با اصول برنامه ریزی و مطالعه صحیح، به روزهایی پر از استرس و نگرانی تبدیل شده است. ولی با مطالعه این مقاله خواهید دانست که به سادگی می توان از سد کنکور گذشت و غولی که از کنکور در ذهن خود ساخته اید، در برابر تلاش و اراده شما بسیار حقیر است و با یک برنامه ریزی منسجم و مطالعه اصولی به راحتی می توانید در کنکور 98 به موفقیت برسید. درضمن قبل از پرداختن به موضوع اصلی ( برنامه ریزی کنکور 98 ) پیشنهاد می کنیم در ابتدا تمامی افکار منفی خود در رابطه با کنکور را که طی سال های قبل در ذهنتان پرورش یافته از خودتان دور کنید و با انگیزه و اراده بیشتر به مطالعه این مقاله بپردازید و پس از یادگیری تکنیک های برنامه ریزی که در این مقاله ارائه داده ایم، یک برنامه ریزی اصولی انجام دهید و با خیالی آسوده خود را بر روی صندلی دانشگاه و رشته مورد علاقه خود تصور کنید.

  به احتمال زیاد برگزاری کنکور سراسری 98 در دو قالب نظام جدید و نظام قدیم برگزار خواهد شد.

  تعیین هدف در برنامه ریزی کنکور 98

  حتما می دانید که برای قبولی در هر رشته ای به رتبه خاصی نیاز است. بنابراین قبل از نوشتن برنامه باید هدفتان را تعیین کنید و مشخص کنید که برای رسیدن به هدفتان حاضرید چه سختی هایی را تحمل کنید؟ چرا که تعیین هدف شور و اشتیاق درس خواندن را دوچندان می کند و هر چه هدفتان بزرگتر باشد تلاشتان نیز به همان اندازه بیشتر خواهد شد ولی اگر هدفتان از درس خواندن صرفا گرفتن مدرک باشد شور و اشتیاقی برای درس خواندن نخواهید داشت. نکته مهمی که لازم در این قسمت ذکر کنیم این است که حتما هدف خود را بر روی کاغذ بنویسید و هر چند وقت یک بار به آن نگاه کنید تا با یادآوری هدفتان انگیزه مجدد برای ادامه مسیر پیدا کنید و از درس خواندن خسته نشوید.

  ویژگی های یک برنامه ریزی مطلوب برای کنکور 98

  برای یک برنامه ریزی اصولی باید نکات مهمی در برنامه ریزی لحاظ شود. در این قسمت قصد داریم به طور مفصل به این نکات بپردازیم :

  برنامه ریزی کنکور 98

  برنامه ریزی فردی

  ممکن است شما هم با مشاورانی برخورد کرده باشید که به تمام دانش آموزان و داوطلبان کنکور یک برنامه از پیش نوشته شده را ارائه می دهند در صورتی که این کار اشتباه است زیرا استعداد و توانایی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. مثلا ممکن است شما در روز توانایی 10 ساعت مطالعه را داشته باشد ولی دوست شما نتواند بیش از 5 ساعت مطالعه مفید داشته باشد پس ارائه یک برنامه یکسان به دو نفر کار اشتباهی است. پس از قبل از نوشتن برنامه این نکته را مد نظر قرار دهید که برنامه ریزی یک امر مهم و اختصاصی است و باید برنامه را بر اساس توانایی و استعداد خود بنویسید.

  مراحل برنامه ریزی

  برای نوشتن برنامه ایده آل کنکوری باید در ابتدا به بودجه بندی دروس توجه کنید و یک برنامه ریزی کلی انجام دهید. یعنی مشخص کنید که مثلا قرار است در تابستان 97 دروس دوم و سوم دبیرستان را مظالعه کنید. سپس مشخص کنید که قرار است در این 3 ماه چند درس اختصاصی و عمومی را مطالعه کنید. سپس یک برنامه ریزی ماهانه بنویسید. یعنی مشخص کنید که مثلا باید در یک ماه آینده یک سوم دروس اختصاصی و عمومی را مطالعه کنید. سپس یک برنامه ریزی هفتگی انجام دهید. مثلا اگر شما داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی هستید در برنامه ریزی هفتگی خود بنویسید که روز شنبه باید 3 ساعت را به مطالعه درس اول زیست شناسی سال دوم دبیرستان، 1 ساعت و نیم را به درس اول زبان انگلیسی سال دوم دبیرستان و 2 ساعت را به درس اول ریاضی سال سوم دبیرستان اختصاص دهید. و همینطور برنامه روز های یکشنبه، دوشنبه و … را بنویسید. در واقع برای رسیدن به برنامه ماهانه خود باید چهار برنامه هفتگی بنویسید به طوری که در پایان هفته چهارم به هدف خود در برنامه ریزی ماهانه برسید. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که چهار برنامه را نباید اول هر ماه بنویسید بلکه در ابتدا برنامه هفته اول را بنویسید و پس از اتمام هفته اول برنامه هفته دوم را بنویسید. برای آشنایی شما با نحوه نوشتن برنامه یک نمونه از برنامه ریزی هفتگی را در ادامه قرار می دهیم.

  نمونه جدول برنامه ریزی هفتگی برای داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی
  شنبه زیست دوم دبیرستان (فصل اول)
  3 ساعت
  فیزیک دوم دبیرستان (فصل اول)
  1/5 ساعت
  دین و زندگی سوم دبیرستان (فصل اول)
  1 ساعت
  زبان انگلیسی دوم دبیرستان (گرامر و لغات درس اول)
  1/5 ساعت
  10 تست زیست شناسی و 10 تست فیزیک
  یکشنبه شیمی سوم دبیرستان (استوکیومتری)
  2 ساعت
  عربی دوم دبیرستان (قواعد و لغات درس اول)
  1/5 ساعت
  ریاضی دوم دبیرستان (الگو و دنباله)
  2/5 ساعت
  ادبیات فارسی سوم دبیرستان (درس اول)
  1 ساعت
  5 تست زیست شناسی، 10 تست ریاضی، 10 تست شیمی
  دوشنبه زیست دوم دبیرستان
  (فصل دوم)
  2 ساعت
  فیزیک دوم دبیرستان
  (فصل دوم)
  2 ساعت
  دین و زندگی دوم
  (درس دوم و سوم)
  2 ساعت
  زبان انگلیسی دوم
  (لغات درس 2)
  1 ساعت
  10 تست ریاضی، 10 تست عربی
  سه شنبه شیمی سوم
  (استوکیومتری)
  3 ساعت
  زبان انگلیسی دوم
  (گرامر درس 2)
  1 ساعت
  ریاضی دوم
  (معادله و نامعادله)
  2 ساعت
  ادبیات فارسی دوم (لغات و بیاموزیم 2)
  1 ساعت
  10 تست شیمی، 5 تست فیزیک، 10 تست دینی
  چهارشنبه زیست دوم دبیرستان
  (فصل دوم)
  2 ساعت
  دین و زندگی دوم
  (درس چهارم)
  1 ساعت
  فیزیک دوم دبیرستان
  (فصل سوم)
  2/5 ساعت
  عربی دوم دبیرستان (لغات و قواع درس2)
  1/5 ساعت
  10 تست زیست، 10 تست ادبیات، 5 تست ریاضی
  پنجشنبه شیمی دوم
  (فصل 1)
  2 ساعت
  ریاضی دوم
  (تابع)
  2 ساعت
  زبان انگلیسی دوم (لغات و گرامر درس 3)
  1/5 ساعت
  ادبیات فارسی دوم
  ( درس 3 و 4 )
  1/5 ساعت
  5 تست زیست، 5 تست فیزیک، 10 تست دینی
  جمعه مرور نکات یادداشت شده در طی هفته

  در برنامه ریزی خود هیچگاه در یک روز همه دروس را به دروس اختصاصی و یا عمومی اختصاص ندهید بلکه در برنامه ریزی روزانه خود هم دروس اختصاصی و هم عمومی را بگنجانید و هیچگاه دو دورس عمومی و یا اختصاصی را پشت سر هم نخوانید مثلا اگر قرار است در یک روز دروس ریاضی، شیمی، عربی و ادبیات بخوانید پس از درس ریاضی یک درس عمومی و پس از آن یک درس اختصاصی و سپس یک درس عمومی بخوانید. نکته مهم دیگر اینکه هیچوقت دروس شبیه به هم مثل ریاضی، فیزیک – عربی، زبان انگلیسی را در یک روز نخوانید.

  روش مطالعه کنکوری

  1. حاشیه نویسی : حاشیه نویسی جهت درک عمیق مطالب نیست ولی می تواند برای مرور مطالب و نکاتی که از اهمیت چندانی برخوردار نیستند اما خواندن آنها الزامی است مورد استفاده قرار بگیرد.
  2. خلاصه نویسی : ابتدا مطلب و یا درس مورد نظر را مطالعه و به درستی درک کنید سپس آنها را یادداشت کنید. بهترین کار این است که بعد از درک مطلب، نکات و کلمات کلیدی و مهم را یادداشت کنید. * کلمات کلیدی کوتاه ترین، بهترین و پر معنی ترین کلمه است که با دیدن آن مفهوم جمله برایتان تداعی می شود. * خلاصه نویسی هنگام مرور دروس بسیار به کارتان خواهد آمد.
  3. تست زنی : پیشنهاد می کنیم بلافاصله پس از مطالعه‌ ی دروس اختصاصی تست بزنید ولی برای دروس عمومی حتما 24 تا 48 ساعت پس از مطالعه، تست بزنید.
  4. مکان مطالعه : تغییر مکان در هنگام درس خواندن می تواند موجب بر هم خوردن تمرکز شود. بنابراین بهتر است جای آرام و مشخصی برای مطالعه در نظر بگیرید.
  برنامه ریزی کنکور 98

  در صورت تمایل جهت گرفتن یک برنامه مطلوب و کارشناسی شده با توجه به توانایی های شخصتان می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

  منبع : برنامه ریزی کنکور 98

  مشاوره تحصیلی - ایران مشاوره - مشاوره تحصیلی تلفنی - برنامه ریزی کنکور 97 - برنامه ریزی کنکور 97 - برنامه ریزی کنکور ریاضی 97 - برنامه ریزی کنکور انسانی 97 - منابع کنکور ریاضی 97 - منابع کنکور انسانی 97 - دفترچه ثبت نام کنکور - کارت ورود به جلسه کنکور 97 - ثبت نام کنکور سراسری - دفترچه ثبت نام کنکور - ثبت نام کنکور 97 - منابع کنکور منحصرا زبان 97 - شرایط کنکور سراسری 97 - کنکور تجربی 97 - کارت ورود به جلسه کنکور 97 - کنکور هنر 97 - کنکور منحصرا زبان 97 - منابع کنکور هنر 97 - شرایط کنکور سراسری 97 - حذفیات کنکور 97 - کنکور انسانی 97 - برنامه ریزی کنکور هنر 97 - برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان 97 - کنکور ریاضی 97 - نتایج کنکور سراسری 97 - کنکور 98 - رفع محرومیت کنکور 97 - تعداد شرکت کنندگان کنکور 97 - کد ایثارگری ارتش و سپاه برای کنکور - کنکور - مشاوره کنکور- برنامه ریزی کنکور در عید نوروز - آیا کنکور حذف می شود - چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم - تاریخ برگزاری کنکور 97 - ثبت نام مجدد کنکور سراسری - رشته های بدون کنکور سراسری 97 - آزمون عملی کنکور هنر 96 - کارنامه کنکور - نرم افزار تخمین رتبه کنکور 97 - تاثیر معدل در کنکور 97 - زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 - زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 - ثبت نام کاردانی به کارشناسی 97 - ثبت نام کاردانی به کارشناسی 97 - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 97 - دفترچه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 97 - انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 97 - کارت ورود به جلسه کاردانی به کارشناسی 97 - نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی - نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی 97 - تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی 97 - تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی 97 - زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی 97 - زمان برگزاری کاردانی به کارشناسی 97 - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 - تکمیل ظرفیت کاردانی فنی حرفه ای 97 - تکمیل ظرفیت کاردانی فنی حرفه ای 97 - نتایج کاردانی فنی حرفه ای 97 - اعلام نتایج کاردانی فنی حرفه ای 97 - کارت ورود به جلسه کاردانی فنی حرفه ای 97 - دفترچه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 - دفترچه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 - زمان ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 - برنامه ریزی کنکور 98

  آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاه سراسری 96 – 97
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  سایت مشاوره تحصیلی ایران مشاوره سایت تخصصی مشاوره ثبت نام مدارس تیزهوشان نمونه دولتی و شاهد ، کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ، کنکور ارشد ، آزمون دکتری ، انتخاب رشته دانشگاه ، دانشگاه بدون کنکور ، نرم افزار انتخاب رشته و تحصیل در خارج از کشور
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • مشاوره تحصیلی
 • برنامه ریزی کنکور 97
 • اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 97 - 98
 • ثبت نام مدارس شاهد 97
 • مشاوره تحصیلی تلفنی
 • مشاوره انتخاب رشته
 • پرستاری بدون کنکور
 • پیراپزشکی بدون کنکور
 • اعتراض به نتایج کنکور سراسری
 • تدریس خصوصی عربی
 • ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
 • بدون کنکور علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • ثبت نام علمی کاربردی
 • رشته های بدون کنکور علمی کاربردی
 • رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی
 • ثبت نام آزمون تیزهوشان
 • ثبت نام تیزهوشان
 • ثبت نام آزمون تیزهوشان 97
 • اعلام نتایج آزمون تیزهوشان
 • کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی
 • کارت ورود به جلسه تیزهوشان
 • اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی
 • ثبت نام دانشگاه آزاد
 • ثبت نام کنکور سراسری
 • انتخاب رشته دانشگاه آزاد
 • انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97
 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • کارت ورود به جلسه کنکور دانشگاه آزاد
 • اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 97
 • انتخاب رشته کنکور 97
 • مشاوره انتخاب رشته ارشد
 • اعلام نتایج کنکور سراسری 97
 • انتخاب رشته کنکور سراسری 97
 • انتخاب رشته کنکور تجربی 97
 • انتخاب رشته اشتباه
 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد
 • انتخاب رشته دکتری
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 0
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 7
 • بازدید کننده امروز : 8
 • باردید دیروز : 6
 • بازدید کننده دیروز : 6
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 212
 • بازدید ماه : 1010
 • بازدید سال : 5202
 • بازدید کلی : 143666
 • کدهای اختصاصی